Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Τέλειωσε η φιέστα. Μείνετε μαζί μας

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ (AGE GROUP) ΠΑΙΔΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α&Β ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α&Β

Δείτε ΕΔΩ την live μετάδοση της ΚΟΕ

Δευτέρα Απόγευμα 22/7/2024 Τελικοί

Στα 400 μέτρα Ελεύθερο Κορασίδων η ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΛΥΔΙΑ (Α.Σ.ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ) με επίδοση 4:28.77 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 400 μέτρα Ελεύθερο Παίδων ο ΓΕΡΑΜΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.Σ.ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ) (16 ετών) με επίδοση 3:58.37 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Το Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων (16 ετών) ανήκει στον ΚΑΧΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ με 3:53.53 από τις 22/7/2019. Ο ΧΟΥΡΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.ΟΤΡΙΤΩΝΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) (15 ετών) με επίδοση 4:02.88 κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο, σημειώνοντας νέο ατομικό ρεκόρ και ρεκόρ συλλόγου. Θυμίζουμε πως ο Κωσταντής είναι κολυμβητής του Γιώργου Σουρδή αναδείχθηκε Πρωταθλητής Ευρώπης την περασμένη εβδομάδα στη Βιένη στα 5χλμ. στην Ανοιχτή Θάλασσα. Το άτυπο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων Β (15 ετών) ανήκει στον ΚΑΧΡΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟ με 4:01.38 από τις 22/7/2018.

Στα 400 μέτρα Ελεύθερο Παγκορασίδων Β η η ΣΟΦΙΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ (Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) με επίδοση 4:41.13 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 800 &1500 μέτρα ελεύθερο.

Στα 400 μέτρα Παγκορασίδων Α η ΜΥΛΩΝΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Α.O.ΩΚΕΑΝΟΣ) με επίδοση 4:31.06 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 800 &1500 μέτρα ελεύθερο.

Στα 400 μέτρα Ελεύθερο Παμπαίδων Β ο ΔΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ) με επίδοση 4:26.77 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετάλλιο μετά από εκείνο στα 200 ελεύθερο.

Στα 400 μέτρα Ελεύθερο Παμπαίδων Α ο ΚΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (Α.Α.ΩΡΙΩΝΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ) με επίδοση 4:14.61 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 800 &1500 μέτρα ελεύθερο.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Παγκορασίδων Β η ΖΥΓΟΜΑΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ) με επίδοση 28.36 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Παγκορασίδων Α η ΛΙΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ (Α.Ο.ΩΚΕΑΝΟΣ) με επίδοση 27.90 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Κορασίδων η ΠΥΡΙΛΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ (Μ.Γ.Σ.ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ) με επίδοση 26.17 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, σημειώνοντας νέο ατομικό ρεκόρ και ρεκόρ συλλόγου (το προηγούμενο ατομικό ρεκόρ ήταν 26.70).

Αυτό είναι το 11ο χρυσό μετάλλιο για την Δέσποινα σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κατηγοριών. Το Πανελλήνιο Ρεκόρ Κορασίδων ανήκει εδώ και 21 χρόνια στην ΜΑΤΣΑ ΜΑΡΘΑ με 25.81 από τις 20/12/2003.

Μάλιστα η επίδοση της Δέσποινας αποτελέι και νέο ρεκόρ αγώνων αφού κατέρριψε το προηγούμενο που ανήκε στην ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΗΛΙΑΝΑ-ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ με 26.20 από το αντίστοιχο πρωτάθλημα του 2014.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Παμπαίδων Β ο ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ (ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΣΤΕΡΙΑ) με επίδοση 24.96 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, σημειώνοντας νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παμπαίδων Β καταρρίπτοντας το προηγούμενο που ανήκε στον ΖΑΒΙΤΣΑΝΟ ΦΙΛΙΠΠΟ-ΓΕΩΡΓΙΟ με 25.15 από τις 3/12/2022.

Κέρδισε λοιπόν ο Μιχάλης το 2 χρυσό μετά από εκείνο στα 100 μέτρα ελεύθερο, όπου το συνδύασε επίσης και με Πανελλήνιο Ρεκόρ Παμπαίδων Β.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Παμπαίδων Α ο ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α.Σ.ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ) με επίδοση 25.14 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 50 μέτρα Ελεύθερο Παίδων ο ΔΗΜΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (ΠΑΟΚ Α.Σ.) (16 ετών) με επίδοση 22.86 κατέκτησε το 3ο χρυσό μετάλλιο στη διοργάνωση, έπειτα από εκείνα στα 100 ελεύθερο και 50 πεταλούδα.

Σημείωσε νέο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων καταρρίπτοντας το προηγούμενο που ανήκε στον ίδιο και ήταν 23.12 από τις 21/4/2024.

Ο ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ-ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Α.Ο.ΩΚΕΑΝΟΣ) (15 ετών) με επίδοση 23.71 κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο. Το άτυπο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων Β ανήκει στον ΔΗΜΑΝΟΠΟΥΛΟ ΧΡΗΣΤΟ με 23.69 από τις 1/12/2023.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Παγκορασίδων Β η ΖΕΡΒΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ) με επίδοση 2:26.97 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 50 &100 μέτρα πεταλούδα.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Παγκορασίδων Α η ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (Α.Ο.ΑΙΓΑΛΕΩ) με επίδοση 2:22.96 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Κορασίδων η ΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ (ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΩΣ) με επίδοση 2:19.22 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 800 &1500 μέτρα ελεύθερο. Αυτό είναι το 11ο χρυσό μετάλλιο για την Αντωνία σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κατηγοριών.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Παμπαίδων Β ο ΤΖΙΒΛΕΒΣΚΙ ΟΣΚΑΡ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.) με επίδοση 2:13.30 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 200 & 400 μέτρα μικτή ατομική.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Παμπαίδων Α ο ΒΛΑΧΑΚΗΣ ΜΑΡΙΟΣ (Α.Σ.ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ) με επίδοση 2:08.40 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3 χρυσό μετά από εκείνα στα 100 μέτρα πεταλούδα και στα 200 μέτρα μικτή ατομική.

Η επίδοση αυτή του Μάριου αποτελεί νεό ρεκόρ αγώνων αφού κατέρριψε το προηγούμενο που ανήκε στον ΚΥΝΗΓΑΚΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟ-ΧΑΡΑΛΑΜΠΟ με 2:08.50 από το αντίστοιχο πρωτάθλημα του 2012.

Στα 200 μέτρα Πεταλούδα Παμπαίδων Α ο ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ-ΙΩΣΗΦ (Α.Σ.ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΝΤΕΡΗ) με επίδοση 2:06.82 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Παγκορασίδων Β η ΖΑΜΠΡΟΥ ΥΒΟΝΝΗ (Κ.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ) με επίδοση 1:10.19 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετά από εκείνο στα 200 μέτρα ύπτιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Παγκορασίδων Α η ΚΟΛΤΣΙΔΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (Ν.Ο.Θ.Α.ΚΑΒΑΛΑΣ) με επίδοση 1:07.33 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετά από εκείνο στα 50 μέτρα ύπτιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Κορασίδων η ΧΑΡΟΚΟΠΟΥ ΓΑΡΥΦΑΛΛΙΑ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.) με επίδοση 1:04.49 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετά από εκείνο στα 200 μέτρα ύπτιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Παμπαίδων Β ο ΚΑΣΙΜΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (Ν.Ο.Θ.Α.ΚΑΒΑΛΑΣ) με επίδοση 1:02.77 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετά από εκείνο στα 200 μέτρα ύπτιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Παμπαίδων Α ο ΚΑΠΑΝΤΑΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ) με επίδοση 1:04.78 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 2ο χρυσό μετά από εκείνο στα 50 μέτρα ύπτιο.

Στα 100 μέτρα Ύπτιο Παίδων ο ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ (ΗΛΥΣΙΑΚΟΣ Α.Ο.) με επίδοση 56.35 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3ο χρυσό μετά από εκείνο στα 50 & 200 μέτρα ύπτιο.

Η επίδοση του Νίκου αποτελεί και άτυπο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων Β (15 ετών) αφού κατέρριψε το προηγούμενο Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων Β που ανήκε στον ίδιο με 56.67 από χθες 21/7/2024 που αγωνίστηκε πρώτος στη σκυτάλη. Το Πανελλήνιο Ρεκόρ Παίδων ανήκει εδώ και 10 χρόνια στον ΣΟΦΙΑΝΙΔΗ ΝΙΚΟΛΑΟ με 56.13 από τις 27/7/2014.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Παγκορασίδων Β η ΧΑΛΚΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ (Κ.Ε.ΚΟΖΑΝΗΣ) με επίδοση 2:44.14 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3ο χρυσό μετά από εκείνα στα 200 & 400 μέτρα μικτή ατομική.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Παγκορασίδων Α η ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΗΡΑ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (Ν.Ε.ΠΑΤΡΩΝ) με επίδοση 2:43.27 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Κορασίδων η ΔΟΞΙΑΔΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ (Α.Ο.ΩΚΕΑΝΟΣ) με επίδοση 2:35.22 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Παμπαίδων Β ο ΜΠΙΤΣΑΚΟΣ ΣΠΥΡΟΣ (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ Γ.Σ.Σ.) με επίδοση 2:38.17 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο, κερδίζοντας έτσι το 3ο χρυσό μετά από εκείνα στα 50 & 100 μέτρα πρόσθιο.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Παμπαίδων Α ο ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (Α.Κ.Ο.ΔΕΛΦΙΝΙΑ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ) με επίδοση 2:31.11 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα 200 μέτρα Πρόσθιο Παίδων απόντος του ΝΤΟΥΜΑ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ-ΕΦΡΑΙΜ που ετοιμάζεται για τους ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ στο Παρίσι ο ΡΕΝΖΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (Α.Κ.Ο.ΧΑΛΚΙΔΑΣ) με επίδοση 2:21.31 κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Στα ομαδικά αγωνίσματα των 4Χ100 Ελεύθερο mixed τα χρυσά μετάλλια στις κατηγορίες κατέκτησαν οι:

Παμπαιδων Β-Παγκορασίδων Β: Α.Ο.ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ (ΔΟΥΚΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ, ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ, ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ, ΜΕΓΑΛΟΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ) 4:08.40.

Παμπαιδων Α-Παγκορασίδων Α: Α.Ο.ΩΚΕΑΝΟΣ (ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ, ΠΟΔΗΜΑΤΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Β, ΣΩΤΗΡΗ ...