Τρομερές μάχες στην λίμνη

Τρομερές κούρσες έγιναν την Πέμπτη 30 Ιουνίου στο αγώνισμα των 25 χιλιομέτρων της μαραθώνιας κολύμβησης του 19ου παγκόσμιου πρωταθλήματος που γίνεται στην Ουγγαρία! Τόσο στους άνδρες, όσο και στις γυναίκες οι νικητές αναδείχθηκαν σε απόσταση δεκάτων του δευτερολέπτου!

Στις γυναίκες τρεις κολυμβήτριες έπεσαν μαζί πάνω στον τερματισμό, με νικήτρια την Βραζιλιάνα Άννα - Μαρτσέλα Κούνια που κάλυψε την απόσταση σε 5 ώρες 24.15.00. Δεύτερη ήταν η Γερμανίδα Μπόϊ (5.24.15.20) και Τρίτη η Βαν Ρούβενταλ (5.24.15.30). Η κούρσα ΕΔΩ.

Ο Ιταλός Ντάριο Βεράνι με 5 ώρες 02.21.50 ήταν ο μεγάλος νικητής στα 25 χιλιόμετρα μαραθώνιας κολύμβησης του παγκόσμιου πρωταθλήματος που έγινε στην Ουγγαρία. Ο Ιταλός κέρδισε μόλις για 1,5 δευτερόλεπτο τον Γάλλο Αλεξ Ραϊμόν (5.02.22.70) σε μια τεράστια απόσταση!!!

Μπορείτε να δείτε ΕΔΩ το αποτέλεσμα αυτής της συγκλονιστικής κούρσας.