Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

«Τα παιδιά μας έκαναν υπερήφανους»

Ο Ωκεανός είναι πρώτος στα πρωταθληματα κατηγοριών και πρωταγωνιστεί και στην ΟΠΕΝ. Πήρε την 4η θέση στην γενική με 454 βαθμούς ενώ στην κατηγορία ανδρών ήταν 8ος με 138 και στην κατηγορία γυναικών ήταν 4ος με 316.

Ο προπονητής της ομάδας, Γιώργος Δαμασιώτης μίλησε στο pisina.net για την παρουσία του Ωκεανού στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ΟΠΕΝ.

«Το πρωτάθλημα ήταν πολύ ανταγωνιστικό, τόσο σε ομαδικό, όσο και σε ατομικό επίπεδο. Είδαμε πολύ καλές επιδόσεις από μικρούς και μεγάλους σε ηλικία κολυμβητές. Θεωρώ ότι το επίπεδο έχει ανέβει.

Οι κολυμβητές μας πέτυχαν τους στόχους που είχαμε θέσει για αυτό το πρωτάθλημα. Όρια για διεθνείς διοργανώσεις, ατομικά ρεκόρ και μετάλλια. Παρά το γεγονός ότι έχουμε νεανική ομάδα, με πολύ λίγους ενήλικες αθλητές πήραμε την 4η θέση στη γενική. Αυτό μας γεμίζει ικανοποίηση γιατί το 90% των αθλητών μας είναι από τις ακαδημίες μας και είναι μαζί μας μέχρι σήμερα. Θέλω να δώσω συγχαρητήρια στα παιδιά μας που μας έκαναν υπερήφανους, στην ΚΟΕ για την σπουδαία διοργάνωση και στον Ολυμπιακό για το πρωτάθλημα».