"Ολιγωρήσαμε στην άμυνα"

Ο Πανιώνιος κατέγραψε μια πολύτιμη νίκη απέναντι στον ΝΟ Βουλιαγμένης, σε έναν έντονο αγώνα για τη δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Euro Cup πόλο ανδρών. Ο αγώνας στο Λαιμό είχε πολλές ανατροπές και κορυφώθηκε με το τελικό σκορ 10-9 υπέρ του Πανιωνίου.

Μετά τη λήξη του αγώνα, ο Αριστείδης Χαλυβόπουλος, παίκτης της Βουλιαγμένης και σκόρερ δύο τερμάτων, μίλησε στην κάμερα του Pisina.net. Αρχικά αναφέρθηκε στην περιπέτεια του τραυματισμού του, και στη συνέχεια σχολίασε την ήττα.

Κατά τη γνώμη του, το παιχνίδι χάθηκε μετά το πρώτο ημίχρονο, όπου η ομάδα του είχε προηγηθεί με 6-3, αλλά δεν κατάφεραν να διατηρήσουν την ομαδική αμυντική συνοχή και υπήρξαν καθυστερήσεις στις αντιδράσεις τους. Ολοκληρώνοντας, δήλωσε ότι η ομάδα θα προσπαθήσει να επιστρέψει στις νίκες, καθώς έχουν τα περιθώρια βελτίωσης και το σωστό σκεπτικό, με τους στόχους για τη Βουλιαγμένη να παραμένουν υψηλοί παρά την ήττα.