Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

"Ξέσπασε" στην Γιουγκ ο Ολυμπιακός

Παράσταση για έναν ρόλο... Ο Ολυμπιακός "ισοπέδωσε" την Γιουγκ με 14-5 και αύριο στις 22.00 θα διεκδικήσει την πέμπτη θέση στο Final-8 του Champions League με αντίπαλο τον νικητή του αγώνα Μπρέσια-Φερεντσβάρος. Οι πρωταθλητής Ελλάδας ήταν απολαυστικός για περίπου 30 λεπτά. Με όπλο του την άμυνά του και με καλύτερα ποσοστά στον παίκτη παραπάνω σε σχέση με το χθεσινό ματς κόντρα στην Νόβι, ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 13-1 στο 25΄ και 14-2 ένα λεπτό αργότερα. Κάπου εκεί οι παίκτες του Ιγκόρ Μιλάνοβιτς χαλάρωσαν κι έδωσαν την ευκαιρία στους πρωταθλητές Κροατίας να πετύχουν τρία γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 0-4, 1-3, 0-4, 4-3

Εννέα παίκτες του Ολυμπιακού πέτυχαν τα 14 γκολ της ομάδας. Ο Παπαναστασίου μέτρησε 4 τέρματα και ακολούθησαν οι Βάμος και Δήμου με 2. Από ένα σημείωσαν οι Γενηδουνιάς, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε, Μουρίκης και Φιλίποβιτς

Αισθητά βελτιωμένος σε σχέση με το χθεσινό παιχνίδι κόντρα στην Νόβι, ο Ολυμπιακός συνέτριψε την Γιουγκ με 14-5

Μια ακόμη θεαματική απόκρουση από τον Μπίγιατς

Ο Μουρίκης έχασε την ευκαιρία να σκοράρει κι ενώ ο Ολυμπιακός έπαιξε με δύο παίκτες παραπάνω

(4.43) 3-14 μειώνει η Γιουγκ με τον Πρκότσα στον παίκτη παραπάνω

(5.05 ) ΓΚΟΟΟΛ 2-14 με τον Παπαναστασίου στον παίκτη παραπάνω

2-13 μειώνει η Γιουγκ με τον Βουκόγεβιτς στον παίκτη παραπάνω

(6.50) ΓΚΟΟΟΛ 1-13 με τον Μουρίκη από την θέση του φουνταριστού

(7.28) ΓΚΟΟΟΛ 1-12 με τον Γούβη στον παίκτη παραπάνω

Πέτυχε γκολ ο Γούβης αλλά οι διαιτητές εξετάζουν τη φάση στο VAR

Τελείωσε η τρίτη περίοδος με τον Ολυμπιακό να προηγείται με το εντυπωσιακό 11-1 της Γιουγκ

(0.14) ΓΚΟΟΟΛ 1-7 με τον Παπαναστασίου στον παίκτη παραπάνω

Δεύτερη στη σειρά εντυπωσιακή απόκρουση του Μπίγιατς και πάλι σε κόντρα της Γιουγκ

Ξεκίνησε η δεύτερη περίοδος

Ολοκληρώθηκε το πρώτο οκτάλεπτο με τον Ολυμπιακό να προηγείται με 4-0 της Γιουγκ

Κι άλλο δοκάρι η Γιουγκ που έχει 0/4 στον παίκτη παραπάνω. Ο Ολυμπιακός έχει 3/3 σε αυτόν τον τομέα.

(1.03) 0-4 ΓΚΟΟΟΛ με τον Γενηδουνιά στον παίκτη παραπάνω

Βελτιωμένος στην άμυνα αλλά και στον παίκτη παραπάνω ο Ολυμπιακός σε σχέση με το χθεσινό ματς κόντρα στην Νόβι

(2.09) ΓΚΟΟΟΛ 0-3 με τον Παπαναστασίου στον παίκτη παραπάνω

(3.01) Αποβολή με αντικατάσταση για τον Νίκο Γκίλλα. Τελείωσε το παιχνίδι για τον παίκτη του Ολυμπιακού

Σουτ του Βουκόγεβιτς στο δοκάρι της εστίας του Μπίγιατς

(4.56) ΓΚΟΟΟΛ 0-2 με τον Βάμος στον παίκτη παραπάνω. Για την ακρίβεια σε αυτή την φάση ο Ολυμπιακός έπαιξε με δύο παίκτες παραπάνω

(7.38) ΓΚΟΟΟΛ 0-1 με τον Φιλίποβιτς

(7.47) Κερδισμένο πέναλτι από τον Παπαναστασίου, αλλά ο Φιλίποβιτς που ανέαβε την εκτέλεση έστειλε την μπάλα πάνω στον Πόπαντιτς

Κέρδισε το σπριντ ο Ολυμπιακός

Μόλις ολοκληρώθηκε η παρουσίαση των ομάδων

Διαιτητές της αναμέτρησης θα είναι ο Σέρβος Πουτνίκοβιτς και ο Ισραηλινός Σβαρτς

Οι συνθέσεις

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μπίγιατς, Γκίλλας, Βάμος, Γενηδουνιάς, Φουντούλης, Γούβης, Δερβίσης, Μπούσλιε, Μουρίκης, Φιλίποβιτς, Δήμου, Παπαναστασίου, Ζερδεβάς

ΓΙΟΥΓΚ: Πόπαντιτς, Μπουρντιέλεζ, Μοζάρα, Ζβόνο, Γιόκοβιτς, Βουκόγεβιτς, Μπλιάκα, Λάζιτς, Πρκότσα, Κάκκαρης, Γκργκούγεβιτς, Ζούβελα, Γιούρισιτς

Οι "ερυθρόλευκοι" θέλουν την νίκη αφενός μεν για να διασκεδάσουν τις εντυπώσεις μετά την χθεσινή τους εμφάνιση κι αφετέρου για να διεκδικήσουν αύριο την 5η θέση στην διοργάνωση.

Ο πρωταθλητής Ελλάδας Ολυμπιακός προβλημάτισε με την απόδοσή του στον αγώνα με την οικοδέσποινα Νόβι, από την οποία ηττήθηκε με 13-11.

Η Γιουγκ γνώρισε την ήττα στον χθεσινό προημιτελικό από την Μπαρτσελονέτα με 11-9.

Καλησπέρα και καλό μήνα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ολυμπιακού με την Γιουγκ για το Final-8 του Champions League.

Παρακολουθήστε σε live streaming τον αγώνα του Ολυμπιακού με τη Γιουγκ για τις θέσεις 5-8 του Champions League.