Νίκη δια χειρός Ογκουζτσάν

Με γκολ του Ογκουζτσάν στα τελευταία 42 δευτερόλεπτα της αναμέτρησης το Παλαιό Φάληρο νίκησε τον Εθνικό με 8-7, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών (Α΄ όμιλος).

Ενισχυμένη με τον πρώτο σκόρερ της, πέρυσι, Νίκο Καρακάση, αλλά και τον Αιγύπτιο Αμρ Μπάσερ (πρώην παίκτη του Αρη), οι οποίοι δεν είχαν αγωνιστεί στην πρεμιέρα με αντίπαλο τον Πανιώνιο, η ομάδα του Κώστα Βαμβακάρη προηγήθηκε 4-0 στην πρώτη περίοδο και 7-4 στο ημίχρονο.

Ωστόσο, η αλλαγή τερματοφύλακα από πλευράς Φάνη Κουντουδιού, με την είσοδο του νεαρού Πανάρετου, άλλαξε τη μορφή του αγώνα, με το Παλαιό Φάληρο να μένει "άσφαιρο" για 15 λεπτά και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν σε 7-7 με τον Λιαπάκη, 1΄46΄΄ πριν τη λήξη.

Οι γηπεδούχοι έχασαν επίθεση με παίκτη παραπάνω, αλλά στην εξέλιξη της φάσης ο Τούρκος φουνταριστός Κάαν Ογκουζτσάν με παλικαρίσια προσπάθεια από τα 2μ. πέτυχε το νικητήριο γκολ.

Τα οκτάλεπτα: 4-0, 3-4, 0-1, 1-2