"Μπλακ τζακ" στον Πειραιά

Σαν... σίφουνας πέρασε από το κολυμβητήριο του Πειραιά ο ΝΟ Βουλιαγμένης και "παρέσυρε" τον Εθνικό, αφού επιβλήθηκε με το ευρύ 21-6 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Γυναικών.

Τα κορίτσια της Κικής Λιόση, που μετρούν δύο νίκες σε ισάριθμα ματς στο πρωτάθλημα, επέβαλλαν τον ρυθμό τους από το ξεκίνημα της αναμέτρησης και έφθασαν σε μια εύκολη νίκη. Είναι χαρακτηριστικό πως σκόραραν 11 παίκτριες του ΝΟΒ και τα περισσότερα γκολ μέτρησε η Τζούστρα (5).

Στην ουσία, όλα τελείωσαν μέσα σε δύο οκτάλεπτα. Οι γηπεδούχες μείωσαν σε 3-1 με την Μπέτα, τρία λεπτά πριν ολοκληρωθεί η πρώτη περίοδος. Ωστόσο, ακολούθησε ένα εντυπωσιακό σερί 12-0 από τον ΝΟΒ (15-1) με την Κίτι Τζούστρα και την Φοίβη Αγγελίδη να κάνουν... πάρτι, μέχρι να σκοράρει η Χατζηκυριακάκη για λογαριασμό του Εθνικού (4.19 πριν τελειώσει η τρίτη περίοδος).

Τα οκτάλεπτα: 1-6, 0-5, 2-7, 3-3