Μίλησε τελευταία η Φερεντσβάρος

Η Φερεντσβάρος του Στέλιου Αργυρόπουλου θα είναι εν τέλει η αντίπαλος του Ολυμπιακού για την διεκδίκηση της πέμπτης θέσης στο Final-8 του Champions League που φιλοξενείται στο Βελιγράδι. Η ουγγρική ομάδα είχε τον τελευταίο λόγο στο ντέρμπι με την Μπρέσια την οποία κέρδισε με γκολ του Ντανίλ Μερκούλοφ στα τελευταία 32 δευτερόλεπτα.

Ήταν ένα αμφίρροπο παιχνίδι με εναλλαγές στο σκορ. Είναι χαρακτηριστικό πως τρία λεπτά πριν το τέλος, ο ιταλικός σύλλογος ήταν μπροστά στο σκορ με 8-7, αλλά η Φερεντσβάρος απάντησε με δύο τέρματα και πήρε την νίκη. Έτσι, η Μπρέσια θα αντιμετωπίσει αύριο στις 20.00 την Γιουγκ για την 7η θέση.

Τα οκτάλεπτα: 3-1, 1-3, 2-2, 2-3

Οι σκορερ:

ΦΕΡΕΝΤΣΒΑΡΟΣ: Βάργκα 3, Μερκούλοφ 2, Αργυρόπουλος 2, Γιάνσικ 1, Βιγκνάρι 1

ΜΠΡΕΣΙΑ: ΝτιΣόμα 2, Χαρκόβ 2, Αλεζιάνι 1, Λουόνγκο 1, Βαπένσκι 1

Τελείωσε το παιχνίδι αφού ο Ρενζούτο έχασε δύο φορές την ευκαιρία να ισοφαρίσει τον αγώνα στα τελευταία δευτερόλεπτα και μάλιστα στον παίκτη παραπάνω.

Με τέρμα του Μερκούλοφ στον παίκτη παραπάνω η ουγγρική ομάδα πήρε κεφάλι στο σκορ με 9-8 κι ενώ απομένουν 32 δευτερόλεπτα για την ολοκλήρωση της αναμέτρησης

Η Φερεντσβάρος ισοφάρισε σε 8-8 με τον Βάργκα στον παίκτη παραπάνω, μόλις δύο λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ματς

Ισοφάρισε η Μπρέσια με τον Γκιανάτζα και πέρασε μπροστά στο σκορ με 8-7 με σκόρερ τον Ντι Σόμα στον παίκτη παραπάνω

Με πέναλτι του Αργυρόπουλου η Φερεντσβάρος προηγείται με 7-6, πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της τέταρτης περιόδου

Τρίτο οκτάλεπτο: 6-6

Το παιχνίδι έχει αμφίρροπη εξέλιξη στο τρίτο οκτάλεπτο με τις ομάδες να είναι ισόπαλες 6-6 κι ενώ απομένουν ακόμη τρία λεπτά για την ολοκλήρωσή του.

Στο δεύτερο οκτάλεπτο, η ιταλική ομάδα πέρασε στην αντεπίθεση και με ένα δικό της 3-1 ισοφάρισε σε 4-4

Στο πρώτο οκτάλεπτο η Φερεντσβάρος πιο εύστοχη προηγείται με 3-1 της Μπρέσια

Ξεκίνησε το παιχνίδι

Η Μπρέσια έπεσε θύμα έκπληξης χθες αφού ηττήθηκε από την ψυχωμένη Βουλιαγμένη με 11-10, ενώ η Φερεντσβάρος έχασε από το φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, την ιταλική Προ Ρέκο με 8-4

Πρόκειται για παιχνίδι κατάταξης. Ο νικητής του ζευγαριού θα αναμετρηθεί με τον Ολυμπιακό αύριο στις 22.00 με... έπαθλο την πέμπτη θέση στο Final-8 του Champions League. Ο ηττημένος θα συναντήσει δύο ώρες νωρίτερα την Γιουγκ διεκδικώντας την έβδομη θέση στην διοργάνωση.

Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Μπρέσια με την Φερεντσβάρος.

Παρακολουθήστε σε live streaming τον αγώνα της Μπρέσια με τη Φερεντσβάρος για τις θέσεις 5-8 του Champions League.