Λύτρωση από τον Ηλιόπουλο

Μίλησε τελευταίος ο Αλέξανδρος Ηλιόπουλος. Με δικό του γκολ στα τελευταία 51 δευτερόλεπτα μιας αμφίρροπης αναμέτρησης, η Γλυφάδα κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Περιστερίου με 10-9 στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Β΄ομίλου της Α1 Ανδρών.

Ήταν η πρώτη νίκη του ΑΝΟΓ στο φετινό μαραθώνιο και, παράλληλα, η δεύτερη ήττα για το συγκρότημα της δυτικής όχθης.

Το παιχνίδι είχε δύο όψεις. Οι φιλοξενούμενοι ήταν εντυπωσιακοί στην πρώτη περίοδο όταν και προηγήθηκαν με 4-0, αλλά οι γηπεδούχοι βελτιώθηκαν στο τρίτο οκτάλεπτο και με επιμέρους σκορ 6-1, έκαναν την ανατροπή αφού βρέθηκαν μπροστά στο σκορ με 8-7. Στην τέταρτη περίοδο το ματς εξελίχθηκε σε θρίλερ με τον ΑΝΟΓ να εξασφαλίζει το τρίποντο στο τελευταίο λεπτό.

Τα οκτάλεπτα: 0-4, 2-2, 6-1, 2-2