Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Η σταθεροποίηση το ζητούμενο

Πολύ ευχάριστη – για όλους τους Έλληνες – ήταν η παρουσία του Κώστα Λιμαράκη κάτω από τα δοκάρια της εθνικής ομάδας υδατοσφαίρισης των αντρών τον αγώνα της Παρασκευής 2 Σεπτέμβρη απέναντι στην Κροατία (5-5) στο πλαίσιο του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που γίνεται στο Σπλιτ.

Ο Κώστας ήταν υπέροχος. Έφαγε γκολ μετά από 17.5 ολόκληρα λεπτά και αφού οι διαιτητές – στη συγκεκριμένη φάση – υποχρέωσαν την ελληνική ομάδα αγωνίζεται με δύο παίκτες λιγότερους. Στα προηγούμενα λεπτά ο Κώστας είχε κατεβάσει ρολά στην κυριολεξία.

Πολλοί άρχισαν να μιλάνε κολακευτικά για τον διεθνή άσο του Πανιωνίου. Αυτός όμως που μπορεί να εκφραστεί καλύτερα γιατί τον έχει καθημερινά στην προπόνηση, είναι ο προπονητής των Νεοσμυρνιωτών, ο Κώστας Δήμου, ο οποίος ανταποκρινόμενος στο κάλεσμα του pisina.net τόνισε:

«Εμείς στον Πανιώνιο ξέρουμε τι μπορεί να κάνει ο Κωστής. Γνωρίζουμε ότι υπάρχει η «πρώτη ύλη» για να πετύχει κάτι σπουδαίο. Έχει βρει το κίνητρο και έχει πολύ υψηλούς στόχους. Κάθε χρονιά είναι και καλύτερος. Χρειάζεται να συνεχίσει την σκληρή δουλειά. Μέσα από τις καλές εμφανίσεις θα πρέπει να ….χτίσει την «ψυχολογία του τερματοφύλακα» ώστε να μπορέσει να σταθεροποιηθεί».