«Δεν ξέρω ποιο θα είναι το αύριο»

Για πρώτη φορά, ο Άλκης Κυνηγάκης εξέφρασε τα συναισθήματά του μετά την 10η θέση που κατέκτησε στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο αγώνισμα των 10 χιλιομέτρων μαραθώνιας κολύμβησης στον Σηκουάνα στο Παρίσι. Με μια σύντομη, αλλά ουσιαστική δήλωση, ο Κυνηγάκης είπε πολλά. Τόνισε ότι έδωσε τον καλύτερό του εαυτό σε αυτή την κούρσα, προσπαθώντας να φτάσει στο επιθυμητό αποτέλεσμα και, γιατί όχι, σε ένα Ολυμπιακό μετάλλιο. Παρόλο που δεν τα κατάφερε και κατέλαβε την 10η θέση, εξέφρασε αμφιβολίες για το μέλλον, λέγοντας χαρακτηριστικά: «Δεν ξέρω ποιο θα είναι το αύριο». Με αυτή τη φράση, άφησε να εννοηθεί ότι δεν έχει ακόμα αποφασίσει αν θα συνεχίσει να ασχολείται με το άθλημα που αγαπά, τη μαραθώνια κολύμβηση, και υπό ποιες συνθήκες θα το κάνει.

Να θυμίσουμε ότι ο Άλκης Κυνηγάκης, αμέσως μετά το τέλος της κούρσας, μιλώντας στην κρατική τηλεόραση και στη δημοσιογράφο Κατερίνα Αναστασοπούλου, έκανε σημαντικές δηλώσεις, ευχαριστώντας δημόσια τον προπονητή του, Σπύρο Γιαννιώτη. Επισήμανε ότι ο Γιαννιώτης ήταν ο μόνος που τον στήριξε, ενώ όλοι οι άλλοι τον είχαν εγκαταλείψει. Αναμένουμε, λοιπόν, να δούμε ποια θα είναι η συνέχεια σε αυτό το σημαντικό ζήτημα.

"Paris 2024, 10η θέση .Σας ευχαριστώ για τα μηνυματα σας,δεν ξέρω ποιο θα είναι το αύριο. Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα."