"Άλωσε" τη Νέα Σμύρνη

Με... αιχμή τον Νίκο Παπασηφάκη, ο οποίος πέτυχε μισή ντουζίνα γκολ, ο Παναθηναϊκός έκανε περίπατο στη Νέα Σμύρνη, αφού επικράτησε με το εντυπωσιακό 15-6 του Πανιωνίου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Υδατοσφαίρισης Ανδρών.

Η διαφορά στο σκορ "άνοιξε" μόλις τρία λεπτά πριν τελειώσει η πρώτη περίοδος της αναμέτρησης όταν με ένα σερί 8-0 οι "πράσινοι" μετέτρεψαν το 2-1 υπέρ των γηπεδούχων σε 2-9 με την ολοκλήρωση του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά στο 1΄43΄΄ πριν τη λήξη του τρίτου οκταλέπτου είδαν τον Γιάννη Παπάκο να αποβάλλεται χωρίς αντικατάσταση για βιαιοπραγία, υποχρεώθηκαν να παίξουν για τέσσερα λεπτά με παίκτη λιγότερο και παραδόθηκαν.

Έτσι, λοιπόν, ο Παναθηναϊκός "ζευγάρωσε" τις νίκες του και φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας του Α΄ ομίλου, παρέα με τον ΝΟ Βουλιαγμένης. Όσο για τον Πανιώνιο, γνώρισε την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-6, 3-3, 1-3