20 στα 20 ο Ολυμπιακός

Ο Ολυμπιακός πέτυχε την 20ή νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια κερδίζοντας με 18 – 12 την Γλυφάδα στο κολυμβητήριο «Αντώνης Δημητρόπουλος». Η Γλυφάδα ήταν αρκετά ανταγωνιστική και ήταν κοντά στο σκορ μέχρι τα τελευταία λεπτά της συνάντησης. Η διαφορά ήταν δύο γκολ, 14 – 12, αλλά στα τελευταία λεπτά επικράτησαν οι ερυθρόλευκες. Η Γλυφάδα, μετά την σημερινή ήττα, βρίσκεται σε δυσχερή θέση και είναι πολύ δύσκολο να καταλάβει την τρίτη θέση στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και να αποφύγει τους αγώνες με τον πρωτοπόρο Ολυμπιακό στα πλέι οφ της διοργάνωσης.

Η γηπεδούχος ομάδα πέτυχε να μειώσει στα δυο τέρματα διαφορά (12-14) στα 5:14 από τη λήξη, όμως οι «ερυθρόλευκες» με σερί 4-0 (από δυο γκολ η Χριστίνα Σιούτη και η Βασιλική Πλευρίτου) οριστικοποίησαν τη νίκη τους.

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 12-18

Τα οκτάλεπτα: 2-4, 3-4, 4-4, 3-6

ΑΝΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ (Θοδωρής Ανδρεάκος): Καρύτσα, Παναγ. Νίνου, Μουστακαρία, Γουλβς 3, Γρηγοροπούλου 1, Ειρήνη Νίνου 4, Αντωνιάδη, Κανελλοπούλου, Κούλχαας 1, Φουντωτού, Κατσώνη, Κοντογιάννη 3, Ηλιακοπούλου, Κακαϊδη, Μαδένογλου.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Αλεξάνταρ Τσίριτς):Διαμαντοπούλου, Ελευθερία Πλευρίτου 2, Σάντα 3, Ελευθεριάδου 2, Τριχά, Ξενάκη 2, Σιούτη 2, Μαργαρίτα Πλευρίτου, Παπαδοπούλου, Βασιλική Πλευρίτου 3, Κρίστμας 2, Μυριοκεφαλιτάκη 2, Σταματοπούλου, Δρακωτού, Τζωρτζακάκη.

Διαιτητές: Πολυχρονόπουλος, Χατζηγούλας

Αλυτάρχης: Δημήτρης Γαλήνας