Υπέγραψε στη Σλιέμα ο Δήμου
Μετακομίζει στη Μάλτα ο Τάκης Δήμου... Στην προσπάθειά της να εξασφαλίσει το πρωτάθλημα η Σλιέμα ενισχύθηκε με τον διεθνή περιφερειακό του Ολυμπιακού, ο οποίος βρέθηκε την προηγούμενη εβδομάδα στη Βαλέτα για το φάιναλ-4 του Champions League.
"Με μεγάλη μας χαρά ανακοινώνουμε την υπογραφή του Έλληνα διεθνούς Τάκη Δήμου ως ξένου μας για το 2024. Ο Τάκης, 23 ετών, είναι ένας από τους ανερχόμενους αστέρες της Ελλάδας που αφού εντυπωσίασε στον Πανιώνιο υπέγραψε ο Ολυμπιακός, όπου βοήθησε την ομάδα να γίνει πρωταθλήτρια Ελλάδας και να κερδίσει το χάλκινο στο Final 4 της περασμένης εβδομάδας".
Η Σλιέμα που έχει κατακτήσει 31 τίτλους στη Μάλτα, βρίσκεται στην τρίτη θέση του φετινού πρωταθλήματος.