"Μια αξέχαστη εμπειρία"

Ο αθλητής του ΝΟ Αλεξανδρούπολης, Τάσος Κούγκουλος, μίλησε στη σελίδα μας για την παρουσία του στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Υγρού Στίβου που πραγματοποιήθηκε από 17 έως 23 Ιουνίου στο Βελιγράδι της Σερβίας, αλλά και για την προσπάθεια της Ελληνικής αποστολής που ήταν η πιο επιτυχημένη στην ιστορία του αθλήματος με την κατάκτηση 17 μεταλλίων.

Να θυμίσουμε ότι ο Τάσος έκανε τη προσπάθεια του στα 10μ πεταλούδα και με χρόνο 52.70 κατέλαβε την 13η θέση στη συνολική κατάταξη.

Ο πρωταθλητής τόνισε στο pisina.net:

"Το πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα κολύμβησης ανδρών-γυναικών που διαδραματίστηκε τις περασμένες εβδομάδες στο Βελιγράδι της Σερβίας ήταν μια αξέχαστη εμπειρία για εμένα. Είχα την τύχη να βρίσκομαι στην καλύτερη αποστολή εθνικής ομάδας κολύμβησης που έχει υπάρξει με πολλά ατομικά και πανελλήνια ρεκόρ, πολλές διακρίσεις και μετάλλια, όπως και όρια για τους Ολυμπιακούς αγώνες στο Παρίσι. Από πλευράς μου, είμαι αρκετά ικανοποιημένος με την εμφάνιση μου, έδωσα τον καλύτερο μου εαυτό, καθώς ιδιαίτερα χαρούμενο με κάνει και η συμμετοχή στον ημιτελικό παίρνοντας εν τέλη την 13η θέση. Τέλος θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου σε όλους τους αθλητές καθώς και στους προπονητές της αποστολής."