«Ερυθρόλευκος» ο... εμφύλιος

Εύκολη νίκη για τον Ολυμπιακό επί του ΝΟ Βουλιαγμένης για την 6η αγωνιστική του Champions League με 14-6 στο «Παπαστράτειο».

Οι Πειραιώτες είχαν σε μεγάλη μέρα τον Μάρτον Βάμος και εκμεταλλεύτηκαν και την επιθετική ολιγωρία των φιλοξενουμένων, που στην 1η περίοδο είχαν μόλις τρεις προσπάθειες. Το 3-0 καθόρισε από νωρίς την έκβαση του αγώνα και από τη στιγμή που και στο 2ο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ιγκόρ Μιλάνοβιτς κατάφεραν να αυξήσουν το προβάδισμα (3-2 επιμέρους σκορ), όλα έδειχναν να έχουν "κλειδώσει" από νωρίς.

Η Βουλιαγμένη αντέδρασε στο 3ο οκτάλεπτο, όταν περιόρισε τις επιθέσεις των "ερυθρολεύκων". Ο Χαράλαμπος Τρούλος και ο Άρης Χαλυβόπουλος δεν κατάφεραν να αξιοποιήσουν τις προσπάθειές τους, με συνέπεια οι παίκτες του Βλάντιμιρ Βουγιασίνοβιτς να "ψαλιδίσουν" μόνο ένα γκολ.

Στην τελευταία περίοδο οι γηπεδούχοι ήταν καταιγιστικοί και με 6-1 έφτασαν στο θριαμβευτικό 14-6.

Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-2, 2-3, 6-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ιγκόρ Μιλάνοβιτς): Μπίγιατς, Γκίλλας, Βάμος 4, Γενηδουνιάς, Φουντούλης, Γούβης, Δερβίσης 2, Μπούσλιε 2, Μουρίκης, Φιλίποβιτς 2, Κολόμβος 1, Παπαναστασίου 3, Ζερδεβάς

ΝΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ (Βλαντιμίρ Βουγιασίνοβιτς): Τζωρτζάτος, Χαλυβόπουλος, Καστρινάκης 1, Καλογερόπουλος 1, Τρούλος, Νικολαΐδης 1, Παπασηφάκης, Γούντχεντ, Αλαφραγκής, Καπότσης 2, Κουρούβανης 1, Φάρμερ, Ανδρεάδης.